вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий